Sabah Gazetesi (05.05.2011)Disiplini elden bırakmadı, emeklilik döneminde zirveye çıktı

Emniyetten emekli Celalettin Ocaklı’nın girişimleri; enerjiden turizme birçok şirketten oluşan dev bir grup yarattı.

Ocaklı'yı bugünlere taşıyan en önemli unsur ise hayata geçirdiği mali disiplin yapısı oldu.

Ocaklı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Ocaklı, 1949 Sivas doğumlu. 23 yıl Emniyet'te çalışıp emekli olduktan sonra 1990 yılında ticarete atılan Ocaklı, 1993 yılından bu yana akaryakıt sektörüne gönül verdi ve şirketleri bu alanda büyüme gösterdi. Daha sonra Ocaklı, turizm ve gıda sektörlerinde de önemli başarılara imza attı ve çeşitli alanlarda faaliyetleri bulunan bir grup şirketini hayata geçirmiş oldu.

TÜRKİYE REKORU ONDA

Ocaklı Grup bugün perakende satışlar, ticari ve endüstriyel yakıtlar, madeni yağlar, depolama ve uluslararası ticaret konularında faaliyet gösteriyor. Ocaklı'nın istasyonu güçlü altyapısı, vizyonu ile son on yılın en hızlı ve tutarlı büyüyen petrol istasyonlarından biri haline geldi. Ocaklı Petrol, 2004 Mart ayı itibariyle petrol alanında faaliyete başlayıp, bayisi olduğu firmanın toptan ve perakende satışlarıyla Türkiye'de en çok satış yapan istasyonlarından biri haline geldi. Celalettin Ocaklı'ya göre bu başarının arkasında sürdürülebilir gelişme misyonu ve müşteri odaklı yaklaşım geliyor.

AİLE ŞİRKETİ AVANTAJ

Ocaklı Grup, aile şirketi olmanın getirdiği dezavantajları aşmayı başarmış ve aile şirketi olma özelliğini kendisine avantaj haline dönüştürmeyi sağlamış bir kurum. Şirket,;Ocaklı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Ocaklı önderliğinde Ykr.Bşk.Yrd. Sibel Ocaklı (kızı), Ykr.Bşk.Yrd. Mehmet Ocaklı (oğlu) ve Genel Koordinatör Fatih Tüfekci (kayınbiraderi) yönetiminde tam bir disiplin içerisinde yoluna devam ediyor.

FİNANSAL İSTİKRAR

Ocaklı'ya göre petrol ve türevleri satışlarına ilave olarak bir çok alanda planlandığı şekilde hayata geçirilen projeler bulundukları sektörlere değer katarak marjinal fayda üretimine de zemin hazırladı. Tabii bu süreçte finansal istikrar da çok önemli bir yer tutuyor. Şirket 4 yıldır Denizbank ile düzenli bir şekilde çalışıyor. Şirket almış olduğu finansal danışmanlık hizmeti ve destek sayesinde birçok yenilikçi projeyi hızlı ve sağlıklı bir şekilde hayata geçirmeyi başardı. Celalettin Bey son 4 yıl boyunca DenizBank Beyazıt Şubesinin kendilerine her türlü ihtiyaçlarında destek olduğunu belirterek, "Şirketimizin başarısında Beyazıt şubesinin payı göz ardı edilemez." şeklinde konuştu.

PİZZA HAYALİ GERÇEK OLDU

Ocaklı Grubu'nun farklı alanlarda birbiri ile birleşen hizmetleri yeni açılımlar da getirdi. Kurum mevcut butik otelinin yanı sıra fazla bir zaman geçmeden 2. otelini de Taksim'de hizmete açtı. Öte yandan muhteşem İtalyan pizzaları yapan bir mekan, işletme hayali taşıyan Ocaklı Petrol Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Ocaklı'nın İstanbul'un en iyi İtalyan şef ve işletmecilerinden İbrahim Ayçiçek ile tanışmasıyla hayat geçti. 2007'de MTM lokantacılık adıyla PİZZERİA TRİO'yu açan Ocaklı Grup, İtalya'ya özgü lezzetleri harmanlayarak konuklarına lezzet sağanağı yaşatmayı sürdürüyor.

© 2013 Akyol Bilisim All rights reserver.