Ocaklı Petrol Tarihçe

Teknolojisi, birikimleri, müşteri odaklı hizmet anlayışı ve sürdürülebilir gelişme misyonu ile varlığını artırarak devam ettiren TOTAL Ocaklı Petrol, kaliteden ödün vermeden ağını genişletiyor. Perakende satışlar, ticari ve endüstriyel yakıtlar, madeni yağlar, depolama ve uluslararası ticaret konularında faaliyet göstermektedir. Güçlü altyapısı, gerçekçi vizyonu ve ülkeye olan inancıyla son on yılın en hızlı ve tutarlı büyüyen petrol istasyonu haline gelmiştir.

Ocaklı Petrol 2004 Mart ayı itibariyle petrol alanında faaliyete başlayıp kısa sürede TOTAL OİL A.Ş’nin Toptan ve Perakende satışlarıyla TÜRKİYE’de en çok satış yapan istasyonu haline gelmiştir.

Şehir içi trafik yoğunluğunun azaltılmasına katkı sağlamak için 2003 yılında faaliyete başlayan SMS Otopark işletmeciliği kuruluşumuza bağlı olarak 10 adet otoparkla faaliyet göstermektedir.
Taksim Alman hastanesi otoparkı,
Şişhane katlı otoparkı,
29 mayıs Hastanesi otoparkı,
Davutpaşa açık otoparkı,
Yeniyüzyıl üniversitesi otoparkı,
Beyoğlu Karakol otopark,
İtalyan Hastanesi otoparkı,
Vatan Hastanesi otoparkı,
Çamlıca Alman Hastanesi otoparkı,
Maksim Otopark işletmeleri tarafımızdan yapılmaktadır.

Ülkemize yaptığımız ve yapacağımız yatırımlar ile farklı hizmetler sunan Ocaklı Grup, Konaklama ve Hizmet sektörüne’de atılarak 2. Otelini Taksimde hizmete sunmuştur.Otel hizmetlerini daha kaliteli ve verimli sunabilmek adına İtalyan mutfağının lezzetlerini’de bünyesine katarak 2007’de MTM LOKANTACILIK İŞL.LTD.ŞTİ. olara PİZZERİA TRİO’yu açmıştır. İtalya’ya özgü lezzetleri harmanlayarak konuklarına sunmayı amaçlayan Petrol sektöründe iş adamıyken muhteşem İtalyan pizzaları yapan bir mekan sahibi olmaya odaklayan Mehmet Ocaklı’nın hayalleri; şüphesiz İstanbul’un en iyi İtalyan şef ve işletmecilerinden İbrahim Ayçiçek ile tanışmasıyla gerçek oldu.

 

Vizyon & Misyon

Sahip olduğu vizyon, Türkiye’nin her yönde uzmanlaşmış lider Petrol firması olmayı amaçlayan Ocaklı Petrol, hedeflerine ulaşırken köklü ve sağlam ilkelerinden güç almaktadır.
Dinamiktir; yeniliklere ve yaratıcılığa değer verir; araştırma-geliştirmeye yatırım yapar;
Topluma karşı sorumluluk duygusu taşır; tüm sosyal paydaşlarına maddi ve manevi değer katmak için çalışır; çevreye duyarlıdır.
Geleceğe giden yolda, geçmişten güç ve ders almanın öneminin bilinciyle ulusal değerlere bağlıdır; ailevi ve manevi değerlere sahip çıkar, bağnazlık ve tutuculuğun karşısındadır.
Başarının anahtarının verimli, disiplinli ve planlı olarak çalışmak olduğuna inanır.
Çalışanlarına değer katar; mesleki eğitim ve gelişime olanak tanır; başarıyı ödüllendirir.
Saygın, istikrarlı ve güçlüdür, dürüst ve güvenilir bir kurumdur.
Faaliyet gösterdiği her alanda en iyi olmak için çalışır. Sonuca odaklanır.
Üründe ve hizmette kaliteden ödün vermez.
Katılımcı, adil ve demokratik bir yönetime, kurumsallaşmanın gerekliliğini kavramış, öğrenen ve eleştiriye açık bir organizasyona sahiptir.
Huzurlu bir çalışma ortamı yaratmada, takım ruhunun, ortak sinerjinin ve iletişimin gücüne inanır.
Müşteri odaklıdır, pazarın talep ve beklentilerini tespit ederek, üretimini ona göre yönlendirir.
Temizlik ve düzene değer verir, tutumluluğu teşvik eder, israfın karşısındadır.

© 2013 Akyol Bilisim All rights reserver.